Loutraki, Greece 2020

Greece/Görögország

Teaching assignment with CLIL /Tanítási gyakorlat CLIL témában.
Our school is interested in new methods, and we thought that it is high time to learn the CLIL method in a different country. Our first destination was Spain, and our colleague Éva Pató Csabáné Szebényi went there to learn. This time it is her again who accepted the challenge and was eager to improve her teaching ability.

About the host school:

Name/ Iskola neve: Gymnasio Loutrakiou
Coordinator of this project/ Koordinátor: Konstantina Zavalari
Number of Students/ A diákok száma: 330
Number of Teachers/ A tanárok száma: 35
Obligatory lessons for Teachers/ tanárok kötelelző óraszáma: from 21 hours/week to 18 hours/week depends on the age of the teacher
Minority/Kisebbség: 0 %

Report about the mobility / Beszámoló a programról

Teaching assignment in Loutraki, Greece at Gymnasiou Loutrakiou from 13th to 24th January 2020.

Örültem az újabb lehetőségnek, hogy tanítási gyakorlatra mehetek egy másik országba. Eredetileg a pályázatunkkor azt terveztük, hogy iskolánk egy másik tanára utazik, de ő sajnos visszavonta utazási szándékát. Így természetes volt, és persze örültem is neki, hogy én mehetek. 
Már az iskola is különbözött a spanyolországitól. Tulajdonképpen a Gymnasiou Loutrakiou egy  középiskola, ahová a diákok 12 éves koruktól 18 éves korukig járnak. Koordinátorom, és barátom Konstantina Zavalari fogadott nagy szeretettel. 
Utazásom egybe esett iskoláink közös projektjének időpontjával, ami abból a szempontból is jó volt, hogy nem csak a görög CLIL oktatást, hanem a lengyel, bolgár, portugál és magyar megközelítést is láthattam. Így tanítási gyakorlatom nemzetközi tapasztalatcserének is felfogható. 
Kiegészítésként írom le, hogy görög főkoordinátorral 2018-ban pályáztunk, és nyertünk egy Erasmus+ KA2-es prokjektet, melynek címe: "CLIL threads and trends in the solar-system Labirinth." A program, melyben a görög mellett lengyel, bolgár és portugál iskolával dolgozunk együtt, adta az ötletet a CLIL módszer mélyebb megismeréséhez és a tanítási gyakorlathoz.
Látogatásom első hetében 10 órát hospitáltam és egyet tanítottam. Hospitálásaim során láttam nagyon jól felépített tiszta CLIL órát és láttam előadásra hasonlítót is. Alapjában véve tanultam a mintákból és egy olyan órát állítottam össze a természeti katasztrófák témában, mely tökéletesen illeszkedett a programhoz.
A második héten a nemzetközi csoportok már távoztak, így egyedül maradtam és készültem a következő kihívásokra. 
A hét témája a 7. évfolyamon a Föld élőhelyei. Ezt a témát tanítottam 4 órán keresztül. Sajnos az iskolában internet használatára nincs lehetőség, de koordinátorom mutatott egy nagyon hasznos weboldalt, ahol utána tudtam nézni a dolgoknak és segített az óra összeállításában. Engedte, hogy önállóan tervezzek, de irányított, ha arra volt szükségem. Csak ajánlani tudom az oldalt mindenkinek, aki CLIL témában segítséget keres: https://www.dkfindout.com/uk/earth/ 
A hetedikes gyerekek hasonló szinten vannak, mint saját diákjaim. Talán az egyetlen különbség, hogy itt meg mernek szólalni akkor is, ha nem tudnak valamit nyelvtanilag pontosan, de hát pont ez a lényeg. Kedvesen, motiváltan vettek részt az órákon. Versenyeztek, prezentáltak, csoportban dolgoztak. Örülök, hogy újra részese lehettem ennek a programnak. Sokat tanultam és tudásomat otthon használni tudom. 

Köszönöm Erasmus+

Pató Csabáné Szebényi Éva
angoltanár

Hazaérkezésem után jelent meg a program koordinátorának cikke a Humanising Language Teaching online magazinban, melyben óravázlataimmal, ötleteimmel működtem közre. A cikk itt olvasható.

An article was published by our coordinator Konstantina Zavalari in HLT Online Magazine. You can find my lesson plans and ideas there too. You can read it here.

School and teaching / Iskola és tanítás

Loutraki, Korinth and Athens (and the delicious food) /
Loutraki, Korintosz és Athén (és a finom ételek)

Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started